Een heel enkele keer ga ik hier off-topic en heb ik het over iets anders dan Jane Austen. Dit keer gaat het om mijn nieuwste roman, De Rozenkamer. Dit vierde en laatste deel uit de Landgoed Rosaville-serie verschijnt op 10 juni. Ik vertel je er graag iets meer over.

In dit laatste deel van de serie neem ik je mee naar het begin van Rosaville, een fictief landgoed op de Utrechtse Heuvelrug. Het verhaal gaat over textielfabrikant Theodoor de Wit, die op zijn net gekochte landgoed een villa aan het bouwen is, en Roosje Arkenbout, een jonge vrouw die door omstandigheden gedwongen wordt te werken als dienstmeisje. Wat je kunt verwachten? Liefde, romantiek, spanning, olielampen, tournures, hoge hoeden, koetsen, textielfabrieken, arbeiders en mysterieuze gebeurtenissen. Ik heb me bij het schrijven van dit boek deels laten inspireren door North and South van Elizabeth Gaskell, maar ook door de Nederlandse schrijver J.J. Cremer.
De flaptekst
Villa Zeldenrust, 1876. Roosje Arkenbout, opgegroeid in weelde, ziet haar wereld instorten wanneer ze als dienstmeid aan de slag moet bij de familie De Wit. Tot haar schrik ontwikkelt ze gevoelens voor Theodoor, de aantrekkelijke zoon des huizes — een liefde die onmogelijk is, want Roosje is verloofd. Terwijl ze worstelt met haar hart en geweten, wordt haar werkplek ook nog eens geteisterd door mysterieuze gebeurtenissen.
Intussen is Theodoor druk met de bouw van zijn eigen villa en probeert hij een staking in zijn textielfabriek te voorkomen. Wanneer er verontrustende geruchten over de De Wits rondgaan, gaat Roosje op onderzoek uit. Maar brengt de waarheid haar dichter bij Theo — of zal ze alles verliezen wat haar nog rest?

Over de serie
De Landgoed Rosaville-serie speelt zich af op een fictief Nederlands landgoed, waar niemand ooit lang blijft. In ieder boek neem ik je mee naar een andere periode uit de geschiedenis van het landgoed én Nederland, met nieuwe bewoners en nieuwe avonturen. Je kunt de boeken dus gerust door elkaar heen lezen. Dit vierde deel is het einde van de serie, maar kun je ook beschouwen als het begin. Het gaat namelijk over de eerste bewoners van het landgoed.
Nieuwsgierig geworden?
De Rozenkamer ligt op 10 juni in de boekhandel en is vanaf die datum ook te koop als e-book en luisterboek. Wil je een gesigneerd exemplaar? Dat kun je bestellen op mijn website karinquint.nl.
Ben jij op 14 juni bij het grote Jane Austen event in de LocHal in Tilburg? Op die dag is De Rozenkamer (en de andere delen van de Landgoed Rosaville-serie) te koop bij Boekhandel Livius, die aanwezig is met een kraam. Als je zeker wil zijn dat ze een exemplaar voor je hebben klaarliggen, mail ze dan even op info@liviusdezevensprong.nl. Je kunt bij hen ook een exemplaar reserveren van mijn reisgids Het Engeland van Jane Austen. Op verschillende momenten die dag ben ik bij de kraam van Livius om boeken te signeren.
Boekpresentatie
Lijkt het je leuk om bij de boekpresentatie van De Rozenkamer aanwezig te zijn? Dat kan! Die vindt plaats op zaterdag 7 juni in de bibliotheek van Veenendaal. Zie hieronder de uitnodiging voor meer informatie. Je bent van harte welkom!

Van harte gefeliciteerd!! Ik ga de eerdere delen ook opzoeken.
Dankjewel, Nienke!
Alvast gefeliciteerd met dit vierde geesteskind. Ik kijk ernaar uit!
Dank je, Irene!